Instrukcja Przypisania Roli Administratora na Fanpage

Role na stronie to bardzo ciekawe narzędzie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie umożliwić dostęp do wybranych funkcji naszego fanpage konkretnym ludziom. Dla przykładu, jeżeli rozpoczynasz współpracę z agencją reklamową, pierwszą rzeczą o jaką poproszą Cię jej pracownicy, będzie przypisanie im roli na Twojej firmowej stronie na Facebooku. Umożliwi to m.in. publikacje postów w imieniu Twojego fanpage, odpisywanie na wiadomości, dostęp do statystyk i wiele więcej. Jak to zrobić? Instrukcja poniżej. 

Co to jest content marketing i jak może pomóc Twojej firmie na Facebooku?

Content marketing to strategia marketingowa, w której firma tworzy i dystrybuuje wartościowe treści, aby zainteresować swoją grupę docelową i przyciągnąć nowych klientów. W kontekście Facebooka, content marketing obejmuje tworzenie treści, takich jak posty, wideo, infografiki itp., które angażują i edukują użytkowników Facebooka, jednocześnie promując firmę i jej produkty lub usługi.

Reklama firmy – Strategia Lejka Sprzedażowego cz. II

Witam wszystkich w drugiej części artykułu dot. strategii lejka sprzedażowego. Cieszę się że tu jesteś, i że chcesz ulepszyć marketing swojej firmy za pomocą wdrożenia strategii. Ale koniec lania wody… przechodzimy do konkretów.

W poprzednim artykule wyjaśniłem czym jest lejek sprzedażowy i opisałem jego pierwszy element, czyli docieranie do “zimnych odbiorców”. Na potrzeby artykułu przypominam, że “zimni odbiorcy” to ludzie, którzy nie mieli jeszcze styczności z naszą firmą…

lejek sprzedażowy

Reklama firmy w Internecie – Strategia Lejka Sprzedażowego cz.I

Każda firma potrzebuje marketingu – tego nie da się podważyć. Ale czy większość firm robi to dobrze? Czy ich działania są przemyślane i wpisują się w jakąkolwiek strategię? Statystyki pokazują, że niemal 70 % firm bankrutuje w ciągu 2 lat od rozpoczęcia działalności. Oczywiście powodów tego może być wiele, ale zapewne większość z nich kończy swoją działalność w związku z niskimi przychodami. Hmm… Niskie przychody? Skąd się bierze taki problem?

Jakie materiały publikować na firmowym fanpage?

Oczywistym jest, że obecność firmy na Facebooku jest nieodłącznym elementem dzisiejszej strategii marketingowej. Jednakże samo posiadanie fanpage’a nie wystarczy – kluczowe jest publikowanie wartościowych treści, które będą interesować i przyciągać uwagę klientów. W tym celu warto zadbać o odpowiedni format materiałów publikowanych na firmowym profilu.

Jak tworzyć angażujące treści na firmowy fanpage?

Tworzenie angażujących treści na firmowym fanpage to klucz do przyciągania uwagi klientów i budowania zaangażowania wokół Twojej marki. W dzisiejszych czasach, gdzie konkurencja na rynku jest duża, istotne jest, aby wyróżnić się i zapewnić unikalne treści, które przyciągną uwagę Twoich klientów.

Prowadzenie fanpage na Facebooku – koszty i korzyści

Facebook to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, który umożliwia użytkownikom interakcję, dzielenie się treściami i informacjami. Dla firm Facebook to także narzędzie do promocji i marketingu, które pozwala na dotarcie do szerokiej grupy potencjalnych klientów. Jednym z najważniejszych narzędzi, które umożliwia firmom prowadzenie kampanii reklamowych i promocji na Facebooku jest fanpage. W tym artykule przyjrzymy się, jakie są koszty związane z działaniem reklamowym na Facebooku i jakie korzyści z tego wynikają.

Grupy na Facebooku – „ale komu to potrzebne”?

Portal społecznościowy Facebook, oferuje obecnie wiele ciekawych i innowacyjnych opcji dla swoich użytkowników. Jedną z nich są grupy, które przyciągają coraz większą liczbę osób, między innymi ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie. Coraz większa liczba osób decyduje się na korzystanie z grup, ponieważ w inteligentny sposób zrzeszają ze sobą ludzi w jednym miejscu i umożliwiają integrację – ale nie tylko. Jak prawidłowo prowadzić grupy, po co one istnieją – to właśnie te zagadnienia weźmiemy pod lupę w tym artykule. 

Jak długi powinien być post na fanpage?

Podczas prowadzenia fanpage na platformie Facebook, należy pamiętać o tym, żeby pisać w taki sposób, który nie znudzi użytkowników przeglądających akurat w tym momencie posty.  Wiele osób o tym zapomina, przez co ich fanpage nie zyskuje takiej popularności, jakiej oczekiwali. Nie można jednak oczekiwać sukcesu fanpage, jeśli posty są pisane w zły sposób i tym samym, zniechęcają odbiorców do dalszego czytania. W takiej sytuacji czytelnik przewija dalej i w przeciągu kilku sekund jego uwagę zajmuje coś innego. A jaka powinna być długość posta, tak aby ludzie byli zainteresowani przeczytaniem go do końca?

Jakie elementy powinien zawierać fanpage Twojej firmy?

Każda firma, niezależnie od branży, którą się zajmuje powinna prowadzić fanpage na Facebooku i inne konta w social mediach. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Jest to rzeczowy dowód na istnienie danej firmy, co zwyczajnie tworzy pomiędzy Tobą, a odbiorcami swoistą nić porozumienia i zaufania. Dodatkowo, dobrze zagospodarowany oraz prowadzony fanpage zachęca użytkowników do zapoznania się z ofertą firm oraz automatycznie tworzy w ich oczach pozytywny wizerunek.

Fanpage, szczególnie na Facebooku, to obecnie najpopularniejszy i dodatkowo bezpłatny, sposób promocji firmy. Często jednak, pojawiają się pytania od przedsiębiorców, co takiego powinno znaleźć się na takiej stronie i w jaki sposób prowadzić ją prawidłowo, by stworzyć pozytywny wizerunek swojego przedsiębiorstwa.