Jak długi powinien być post na fanpage?

Podczas prowadzenia fanpage na platformie Facebook, należy pamiętać o tym, żeby pisać w taki sposób, który nie znudzi użytkowników przeglądających akurat w tym momencie posty.  Wiele osób o tym zapomina, przez co ich fanpage nie zyskuje takiej popularności, jakiej oczekiwali. Nie można jednak oczekiwać sukcesu fanpage, jeśli posty są pisane w zły sposób i tym samym, zniechęcają odbiorców do dalszego czytania. W takiej sytuacji czytelnik przewija dalej i w przeciągu kilku sekund jego uwagę zajmuje coś innego. A jaka powinna być długość posta, tak aby ludzie byli zainteresowani przeczytaniem go do końca?

Ten temat weźmiemy pod lupę w tym artykule i dokładnie się mu przyjrzymy. 

DŁUGOŚĆ POSTÓW NA FANPAGE

Obecnie Facebook umożliwia tworzenie naprawdę długich postów. Czy jednak warto wykorzystywać tą opcję maksymalnie i publikować długie oraz obszerne treści? Jeśli posty mają przyciągnąć uwagę odbiorców, powinny być krótkie, zwięzłe i na temat. Nie należy się rozpisywać i stosować tzw. “lania wody”, ponieważ to tylko i wyłącznie znudzi czytelników, którzy po prostu będą przewijać dalej.

Coraz więcej badań potwierdza, że jeśli post na fanpage ma przyciągnąć uwagę, powinien mieć długość maksymalnie 150 znaków. Dłuższe posty zwykle odnoszą znacznie mniejszy sukces i cieszą się o wiele mniejszą popularnością niż ich krótsze odpowiedniki. Dzieje się tak między innymi dlatego, że ludzie są zapracowani, co powoduje, że mają ograniczoną ilość czasu, dlatego poświęcają uwagę tylko tym treściom, które szczerze ich zainteresują.

Dodatkowo, w większości przypadków, największe skupienie użytkowników Facebooka odnotowuje się na etapie pierwszego zdania. Jeśli nie zadbasz o to, by już na starcie przykuć uwagę, bardzo niski odsetek ludzi przeczyta dalszą część posta i Twój fanpage szybko straci zainteresowanie odbiorców, wśród których mogą się znajdować potencjalni klienci. Właśnie dlatego, należy pisać tak, aby zainteresować ludzi już na samym początku i zyskać ich uwagę. 

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli zajmujesz się prowadzeniem fanpage na portalu społecznościowym Facebook, bardzo ważne jest, aby stosować się do pewnych zasad. Postaraj się zawrzeć wszystkie informacje w maksymalnie 150 znakach, a dodatkowo najwięcej uwagi poświęć pierwszemu zdaniu, aby zaciekawić odbiorców już na samym początku.

Spróbuj postawić się w roli czytelnika i wyobraź sobie, co dla Ciebie byłoby interesujące oraz przyciągnęłoby Twoją uwagę. Jeśli będziesz stosować się do tych zasad, jest bardzo prawdopodobne, że fanpage, który prowadzisz odniesie oczekiwany sukces i tym samym zyska grono zainteresowanych odbiorców.