Jakie elementy powinien zawierać fanpage Twojej firmy?

Każda firma, niezależnie od branży, którą się zajmuje powinna prowadzić fanpage na Facebooku i inne konta w social mediach. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Jest to rzeczowy dowód na istnienie danej firmy, co zwyczajnie tworzy pomiędzy Tobą, a odbiorcami swoistą nić porozumienia i zaufania. Dodatkowo, dobrze zagospodarowany oraz prowadzony fanpage zachęca użytkowników do zapoznania się z ofertą firm oraz automatycznie tworzy w ich oczach pozytywny wizerunek.

Fanpage, szczególnie na Facebooku, to obecnie najpopularniejszy i dodatkowo bezpłatny, sposób promocji firmy. Często jednak, pojawiają się pytania od przedsiębiorców, co takiego powinno znaleźć się na takiej stronie i w jaki sposób prowadzić ją prawidłowo, by stworzyć pozytywny wizerunek swojego przedsiębiorstwa.

Po pierwsze – nazwa fanpage

Może się to wydawać banalnym szczegółem, ale nazwa jest jednocześnie podstawą każdego fanpage, strony internetowej, czy nawet bloga. Nazwa powinna się pokrywać lub być jak najbardziej zbliżona do nazwy firmy.

Po drugie – zdjęcie profilowe i grafika w tle

W przypadku fanpage firmowych jako zdjęcie profilowe najlepiej ustawić logo własnego przedsiębiorstwa. Zazwyczaj jest ono stworzone właśnie w taki sposób, by przyciągało wzrok, a dodatkowo sygnalizuje w jakiej branży działa dana firma.

Grafika w tle z kolei, jest krótko mówiąc rozwinięciem loga i zachęceniem odbiorcy, do zapoznania się z dalszą ofertą firmy. To właśnie na nim zazwyczaj znajduje się kilka zdjęć z realizacji oraz podstawowe kontakty.

Po drugie – wypełnij ‘informacje o firmie’

Każdy fanpage na Facebooku posiada po lewej stronie swego rodzaju ankietę. Wpisz tam podstawowe kontakty do swojej firmy, takie jak: numer telefonu, adres e-mail, adres siedziby biura, a nawet godziny otwarcia np. salonu kosmetycznego. Uwaga – pamiętaj o ich zmianie, w trakcie rozwoju swojej firmy!

Przy tych danych informacyjnych nie można również zapomnieć o krótkim opisie, który przedstawi charakter naszego przedsiębiorstwa oraz poda potencjalnym klientom kilka informacji o naszej działalności.

Po trzecie – stała komunikacja z obserwatorami

Mamy nadzieję, że nie zawiedziemy niektórych z Was – nie wystarczy założyć fanpage, by skutecznie działać marketingowo w social mediach. Co więcej, założenie strony to chyba najprostsza część całego procesu. Od teraz będziecie musieli wykazać się sumiennością, cierpliwością oraz wytrwałością – na Waszych social mediach stale powinny pojawiać się nowe posty wzbogacone o kreatywne i kolorowe grafiki.

Warto jednak w tym momencie zaznaczyć, że posty publikowane na fanpagach mają różną formę: są wizerunkowe, produktowe, edukacyjne, ofertowe oraz takie w formie ciekawostki. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej postawić na różnorodność, która dodatkowo zaciekawi Waszych odbiorców i sprawi, że Wasza strona zwyczajnie nie będzie nudna.

Oprócz postów, warto również wybrać formę krótkich filmików, które będą tworzone na konkretne tematy. Taki filmik statystycznie powinien trwać od 30 do 60 sekund, a w jego skład powinny wejść różnorodne ujęcia, logo firmy i rytmiczna muzyka.

Sprawdzonym sposobem są również rozpowszechnione w sieci memy, śmieszne obrazki lub… transmisje na żywo!

Podsumowanie

Podsumowując, prowadzenie fanpage na Facebooku wymaga włożenia odrobiny cierpliwości, sumienności oraz wytrwałości. Oprócz umieszczenia podstawowych informacji na temat swojej działalności, warto zadbać o stworzenie profesjonalnego zdjęcia profilowego oraz grafiki w tle. Następnie, czeka nas pozornie najtrudniejszy krok – tworzenie regularnych treści, które sprawią, że klienci będą na bieżąco z ofertą naszej działalności.

Całe szczęście, dla tych z Państwa, którzy nie mają na to czasu lub nie czują się wystarczająco kompetentni do tworzenia treści na portale społecznościowe – działa nasza firma. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasza ekipa jest stale do Waszej dyspozycji.