Jak rozpocząć swoją działalność w social mediach?

W dzisiejszych czasach, social media stanowią nasze główne źródło informacji. To właśnie za ich pośrednictwem promujemy swoją działalność oraz zyskujemy nowych odbiorców, którzy potencjalnie mogą przeistoczyć się w naszych nowych klientów. Jednak, jak zyskać rozgłos? Jak zachęcić odbiorcę, aby z nami został? Jak prowadzić swojego facebooka oraz instagrama? Właśnie o tym, będziemy dzisiaj rozmawiać.

Firmowy fanpage na facebooku/instagramie – jak zacząć?

Założyliśmy już naszego firmowego fanpage, ustawiliśmy zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle – nadszedł czas na tworzenie treści. Pytanie, jak się do tego zabrać? Najważniejsze, aby pamiętać o podstawach:

  • Określona grupa odbiorców – pozornie wydawałoby się, że kierowanie treści do wszystkich użytkowników facebooka, byłoby najlepszym rozwiązaniem. Jednak nic bardziej mylnego. Kierujmy nasze treści do osób, które faktycznie mogą być zainteresowane działaniem naszej firmy – w ten sposób zyskamy wartościowy ruch na naszym profilu na facebooku. Określmy grupę docelową i właśnie pod nią dostosujmy nasze treści.
  • Styl językowy – ustalmy, jakim stylem pisania się posługujemy. Czy wolimy zwracać się do swoich odbiorców per Ty, czy może per Państwo? Czy chcemy tworzyć w pełni poważne, profesjonalne posty, a może luźne zachęcające do interakcji?
  • Emotikony – ludzie lubią emotki! Nie tylko nadają one charakteru naszym treściom w social mediach, ale również przyciągają uwagę. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić – zbyt duża ilość emoji w tekście może znacząco utrudnić jego odbiór.
  • Aktywność – nawet najlepsze i najciekawsze posty na facebooku nie będą miały siły przebicia, jeśli będziemy publikować je raz na kilka miesięcy. Social media lubią regularność i właśnie takie treści algorytm będzie najbardziej wybijał.

Zbuduj relację ze swoim odbiorcą

Prowadzenie social mediów skupia się na kontakcie z drugim człowiekiem, dlatego zawsze miejmy to na uwadze podczas tworzenia treści. Metod zaangażowania widowni jest wiele, jednak najprostszą i najskuteczniejszą z nich jest bezpośrednie kierowanie pytań oraz prośba, o podzielenie się własną opinią. Ludzie z natury bardzo lubią wyrażać własne zdanie!

Pamiętajmy również o sekcji komentarzy i starajmy się regularnie ją odwiedzać. Profil, który podejmuje dyskusje w komentarzach oraz odpowiada na zadawane przez ludzi pytania, automatycznie staje się dla nich bardziej atrakcyjny.

Regularnie, nie znaczy codziennie

Jak było już wspomniane wcześniej, regularność publikacji na facebook jest niezbędna, aby algorytm pokazywał nasze posty większej ilości osób. Jednak nie popadajmy w skrajność. Codzienna aktywność jest super, ale łatwo można wpaść w pułapkę monotonnych i na okrągło powtarzających się postów – co (jak możemy się spodziewać) nie jest atrakcyjne dla potencjalnego odbiorcy. 

Publikacja na firmowym fanpage 2-3 dni w tygodniu w zupełności wystarczy. Skupiajmy się nie tylko na ilości, ale również jakości naszych treści. Starajmy się zawsze dawać naszym odbiorcom coś nowego. 

Agencja Social Media

Nie każdy musi mieć talent oraz chęci do tworzenia internetowych treści. Jeśli uważasz, że nie jest to rzecz dla Ciebie i wolisz poświęcić swój czas na coś innego – jest dla Ciebie rozwiązanie. Podejmij współpracę z firmą, która zajmuje się profesjonalnym prowadzeniem social mediów. 

Agencje, które zajmują się tego typu działalnością, mają w swoim zespole profesjonalnych copywriterów oraz grafików – to właśnie oni będą odpowiedzialni za tworzenie treści na Twojego fanpage’a czy instagrama. Takie rozwiązanie, nie tylko daje Ci możliwość rozwoju swoich social mediów, ale również oszczędność Twojego czasu!