Agencja Social Media – czy to się opłaca?

Witajcie! Naszła nas ostatnio pewna refleksja, mianowicie, żyjemy w bardzo szybkich czasach. Ciągle się gdzieś spieszymy, przez cały czas mamy coś do załatwienia, biegamy z jednego miejsca do drugiego, by ze wszystkim nadążyć. Załatwiamy coraz więcej rzeczy w biegu, nawet posiłki jemy w biegu! W ciągu tych dni zapominamy o tym, co tak naprawdę jest ważne, co się dla nas liczy, zapominamy o swoich wartościach i co najgorsze, o ważnych dla nas osobach. 

Wyobraź sobie, że możesz oddać komuś część swoich obowiązków, odciążyć się trochę i skupić się na tym, co jest istotne dla Ciebie. W takich właśnie momentach z pomocą przychodzą agencje marketingowe, takie jak nasza, które oferują Ci znacznie więcej, niż możesz sobie wyobrazić.

Agencja social media – lekarstwo na Twoje problemy

Prowadzenie profili zarówno na Facebooku jak i na Instagramie może wydawać się bardzo proste. W końcu, w dzisiejszych czasach każdy ma założone konto, choć na jednej z tych dwóch platform. Kto jednak z Was naprawdę się na nich udziela? Kto z Was regularnie publikuje zdjęcia klika razy w tygodniu i przygotowuje ciekawe opisy? No właśnie. 

Agencje marketingowe stawiają właśnie na regularność publikacji, która oprócz profesjonalizmu i wiedzy marketingowej, jest kluczowym czynnikiem skuteczności działań na FB i IG. Publikowanie postów od święta nie spełnia już swojej roli. Żyjemy w świecie, w którym żeby istnieć naprawdę, trzeba również istnieć w sieci. Chodzi tu o kreowanie wizerunku Twojej firmy, stałe aktualizacje dotyczące cen i produktów oraz utrzymywanie kontaktu z użytkownikami social mediów. 

Agencje social media – ile to kosztuje?

Jakie są inne czynniki, które wpływają na stale rosnącą popularność agencji marketingowych wśród właścicieli firm? Atrakcyjność cenowa. Współczesne agencje marketingowe oferują stosunkowo niskie ceny za wysoką jakość usług. W naszej firmie przykładowo, koszt prowadzenia profilu na Facebooku i Instagramie waha się od 399 zł za miesiąc (10 postów na Facebooka + 1 filmik reklamowy) do 999 zł za miesiąc (20 postów na Facebooka i Instagrama + 4 filmiki reklamowe). Są więc to ceny, które są w zasięgu właściciela każdej firmy, niezależnie czy jest to działalność jednoosobowa, czy firma zatrudniająca kilka/kilkanaście osób. 

Co również warto zaznaczyć, agencje są gotowe i chętne do negocjacji – ich celem jest stworzenie jak najbardziej atrakcyjnego pakietu, który spełni Twoje oczekiwania. Możesz więc śmiało zadzwonić do jednej z takich agencji i dostosować ofertę do swoich potrzeb!

Działaj z wyprzedzeniem! Działaj spójnie! 

Dodatkowym atutem agencji Social Media jest fakt, iż pracują one z wyprzedzeniem. Dzięki temu jest czas na ewentualne poprawki w opisach lub grafikach, co gwarantuje nam ciągłość publikacji. To właśnie Ty masz decydujące zdanie, więc agencje tego typu spełniają (jeśli tylko są w stanie) każde Twoje życzenie. Dzięki temu, wszystkie materiały będą przygotowane w sposób spójny, kreatywny i przemyślany!

Co więcej, agencje marketingowe w trakcie prowadzenia social mediów zwracają uwagę na szczegóły, których często Ty zauważasz! Grafiki w takich agencjach są przygotowywane przez profesjonalistów, którzy dbają o spójność wizualną marki. Oznacza to, że każda grafika powinna ze sobą współgrać stylistycznie, np. dzięki spójności kolorystycznej czy  jednolitości czcionek! Jest to mały detal, który robi różnicę!

Co więcej, agencje marketingowe w trakcie prowadzenia social mediów zwracają uwagę na szczegóły, których często Ty nie zauważasz! Grafiki w takich agencjach są przygotowywane przez profesjonalistów, którzy dbają o spójność wizualną marki. Oznacza to, że każda grafika powinna ze sobą współgrać stylistycznie, np. dzięki spójności kolorystycznej czy  jednolitości czcionek! Jest to mały detal, który robi różnicę!

Agencje social media – zalety

Podsumowując, zalety korzystania z usług agencji social media:

  • zyskujesz czas
  • budujesz spójny przekaz marki
  • budujesz wizerunek swojej firmy
  • wzmacniacz dowód społeczny i zaufanie do swojej marki
  • niskim kosztem realizujesz swoje założenia marketingowe

Jeśli zastanawiasz się, czy zatrudnić agencję, która poprowadzi Twój Fanpage na Facebook i Instagram, odpowiedź brzmi „Tak” – bo po prostu warto! Zaoszczędź swój czas i poświęć go na to, na czym naprawdę Ci zależy, jednocześnie dbając o wizerunek swojej firmy w świecie social mediów!