Zdjęcie w tle na fanpage – dlaczego jest takie ważne i co powinno zawierać?

Czym w ogóle jest zdjęcie w tle?

Zdjęcie w tle do grafika widoczna w centralnej części profilu, tuż nad zdjęciem profilowym. Podobnie, jak w przypadku zdjęcia profilowego jest ono dostępne dla każdego użytkownika, niezależnie od ustawień prywatności oraz obserwacji.

Można je ustawić bezpłatnie i dowolnie zmieniać, zarówno w trakcie prowadzenia konta osobistego, jak i fanpage firmowego.

Zdjęcie w tle, a fanpage firmowy

Dlaczego w przypadku fanpage firmowego grafika w tle jest tak istotna? Ponieważ tak samo jak w przypadku logo, jest ona znakiem charakterystycznym danej firmy, a co więcej ma zachęcić potencjalnych Klientów do dalszego zapoznania się z naszą ofertą. To właśnie ona rzuca się odbiorcy w oko jako pierwsza, gdy zagląda na jakikolwiek profil. Z tego względu, warto zadbać o to, by grafika ta była nie tylko estetyczne, ale by zawierała również wizualizacje, które zobrazują Twoją branżę – w przypadku biura nieruchomości będzie to dom, w firmie narzędziowej narzędzia, ogrodniczej rośliny, a meblowej kilka mebli. Warto, jednak w tym momencie zaznaczyć, że najlepiej gdyby było to zdjęcie realne. Skorzystaj ze zdjęć swoich realizacji, gabinetu kosmetycznego lub produktów – pamiętaj, że wówczas taka grafika wzbudza większe zaufanie wśród odbiorców, a co ważniejsze jest jeszcze bardziej oryginalna. 

Tworząc taką grafikę, warto jednak zachować prostotę i elegancję. Setki zdjęć na małej grafice staną się po prostu niewidoczne – kluczem jest dobranie zdjęć i tekstu w taki sposób, by rzucały się w oczy i zapadały odbiorcy w pamięć. 

Pamiętaj, że grafika w tle znacznie różni się od klasycznej grafiki do postu! Warto szczególnie zwrócić na jej wymiary, które stale są zmieniane przez Facebooka – obecnie, jednak jest to 820 x 460 pikseli.

Co powinno zawierać zdjęcie w tle?

Poniżej przedstawimy kilka aspektów, których nie wolno pominąć. Każdy z nich jest niezbędny i sprawia, że grafika staje się personalna.

  • logo firmy – Nie oszukujmy się, na Facebooku istnieje setki firm tych samych branż. Z tego względu, naszym celem jest personalizacja takiej grafiki (oraz sprawienie, że nikt inny jej nie użyje) – w końcu oznaczona jest ona naszym znakiem firmowym.
  • grafika – tak jak wcześniej wspomnieliśmy najlepiej do tego celu użyć zdjęć produktowych, realizacji lub grafik przedstawiających gabinet. Dzięki takiemu zabiegowi, grafika w tle zyskuje na autentyczności, a dodatkowo przedstawiamy odbiorcy efekty naszej pracy  -> łatwa i skuteczna reklama!
  • tekst – grafika w tle musi zawierać krótki tekst, który będzie krótkim hasłem reklamującym naszą branżę, przedstawiającym naszą ofertę. Wówczas, oszczędzamy czas odbiorcy – nie musi on szukać na stronie internetowej, czy nasza firma w ogóle oferuje zabieg/ produkt, którego on poszukuje. Warto w tym miejscu użyć sformułowań takich jak: ‘profesjonalizm’, ‘najwyższa jakość’ lub ‘dbałość o szczegóły’, które zobrazują Klientowi, że jesteśmy firmą godną zaufania.  Jeśli nie możesz wymyślić chwytliwego tekstu – postaw na prostotę, ona zawsze się obroni. Uwaga! Tekst ma obejmować nie więcej niż 20% całej grafiki! Musi, więc być krótkim sloganem lub hasłem.
  • kontakt – podaj numer telefonu do biura obsługi, maila firmowego, adres strony internetowej, jeśli taką posiadasz lub adres biura. Zastanów się w jaki sposób Twoi Klienci najczęściej się kontaktują z Twoją firmą i podaj właśnie te dane. W ten sposób, każdy z łatwością będzie mógł dopytać się o szczegóły Twojej działalności lub bezpośrednio zapisać się np. na zabieg.

Podsumowanie

Podsumowując, grafika w tle musi być jasna, czytelna oraz przejrzysta. Zachęca ona odbiorców do dalszego zapoznawania się z naszą ofertą. Na grafice powinno się znaleźć: logo naszej firmy, kontakt, krótki tekst oraz zdjęcie produktowe.

Na koniec dodamy, że nasza agencja tworzy za darmo tego typu zdjęcia w ramach wszystkich trzech pakietów.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat grafiki w tle? Serdecznie zapraszamy do kontaktu – w razie potrzeby rozwiejemy Twoje wątpliwości i odpowiemy na dodatkowe pytania.